דבר מנכ

דבר מנכ"ל עמותת רעות

עמותת 'רעות', או בשמה המקורי 'שרות נשים סוציאלי', נוסדה לפני קרוב ל- 80 שנה ונושאת דגל של עשייה חברתית בישראל, דגל שהופקד בידינו על ידי דורות של אנשי ונשות חסד. 

מאז הוקמה 'רעות' בשנת 1937, על חוף ימה של תל אביב, עושה רעות כל שביכולה על מנת למלא חסרים בחברה הישראלית. עשייתה החלה מחלוקת מזון ומחסה לעולים שנמלטו מאימת הנאצים, דרך טיפול ממושך בחולים כרוניים ועד לשיקום מקצועי של נפגעי תאונות, פיגועים ומחלות וכל זאת לצד פיתוח שירותים לאזרחים הוותיקים. 

ל'רעות' מוסדות רבים, בהם המרכז הרפואי-שיקומי רעות המתמחה בשיקום ובטיפול במחלות ממושכות, שלושה בתי דיור מוגן המיועדים לציבור הלאומי-דתי (בית ג'ני ברויאר ובית שלום בת"א ובית ברט בירושלים), שלושה מרכזים לקשיש המופעלים בשיתוף עיריית תל אביב (מרכז רייך, מרכז מיטשל ומרכז רב-שירותי ה'כרם'). עוד מפעילה העמותה את מרכז המידע רעות-אשל המספק מענה מקצועי לקשישים, לבני משפחה מטפלים ומפעיל את אתר האינטרנט רעות-משפחה מטפלת המאגד בתוכו מידע רב מאד אודות הטיפול בקשישים ושמירה על זכויותיהם. 

להשגת היעדים שהצבנו לעצמנו, נדרשת עבודה קשה, נחישות וסבלנות. שאיפתנו לחדשנות, יצירתיות והתפתחות - מטרתה לשפר, ולו במעט, את איכות חייהם של המטופלים והקשישים. מדובר במשימה מורכבת אך היא אפשרית תודות לצוות מסור של עובדים ומתנדבים העוסקים במלאכה, הממשיכים במסורת המפוארת שהותירו לנו מתנדבים, עובדים ומנהלים שפעלו לאורך השנים בעמותה. פעילות מבורכת זו נעשית גם בזכות ידידנו ותומכינו, בחומר וברוח, בארץ ובעולם. 

רבים מתדפקים על דלתה של 'רעות' ומבקשים את עזרתה גם בימים אלה.

בטוחני כי בעז"ה, בשילוב זרועות, כבעבר,  נעשה ונצליח.  

שלכם, 
אלכס יעקובי
מנכ"ל עמותת רעות

התנדבות ברעות

  יוהנה רואט מתנדבת מגרמניה ,רות בן ארי מאמצת חברתית

קרא עוד